Skip to content

Zapewne jeżeli spytać parę wybranych losowo osób o ich stosunek do prowadzenia własnej działalności gospodarczej odpowiedzi będą mocno zróżnicowane, ponieważ wielu z nas ma do niej stosunek w najwyższym stopniu ambiwalentny: z jednej strony fajnie jest mieć własną firmę: sami sobie jesteśmy szefem, robimy to, co chcemy, mamy większe szanse na wzbogacenie się niż w przypadku pracy na etacie, jesteśmy całkowicie niezależni od cudzych osądów i decyzji i tym podobne. Z drugiej jednakże strony cała odpowiedzialność spoczywa na naszych barkach, a wszystkie niepowodzenia i trudności uderzają w nas osobiście. Dobrze jest pamiętać o tym, że własna działalność to nie tylko prestiż i sukces, to często również kredyty, rosnące odsetki i raty, które czasem, kiedy trafi nam się gorszy okres, trudno jest spłacać.

Fachowa pomoc w wyborze kredytu

Aby jak najrzadziej dopuszczać do takich sytuacji, kiedy przytłaczają nas pożyczki, jakie zaciągnęliśmy na działanie lub modernizację firmy, warto już na samym początku, przed podjęciem decyzji kredytowej, skonsultować się z doradcą finansowym, który pomoże nam w wyborze idealnego dla nas rozwiązania.

Dopasowane raty

By nasza firma bez problemu dała sobie ratę z kredytem musi on mieć nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, ale także raty, których wysokość będzie dopasowana do naszych własnych i niepowtarzalnych możliwości finansowych. To bardzo istotne, jeżeli chcemy go sprawnie spłacić i nie zawracać sobie nim głowy, ale skupić się na znacznie ważniejszych rzeczach.