Skip to content

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy zaciągnąć pożyczkę w instytucji pozabankowej, to dokładnie musimy sprawdzać wszystkie szczegóły, tak abyśmy mieli pewność, że w żaden sposób nie będziemy później niemiło zaskoczeni. Pamiętać więc musimy, że wysokość pożyczki, razem z długością jej spłaty, będzie miała spore znaczenie, dla wysokości raty, jaką co miesiąc będziemy musieli spłacać.

Sprawdzajmy na suwaku

Czasami niewielka zmiana w wysokości pożyczki, albo w miesiącach jakie będziemy mieli na jej spłacenie, może spowodować, że nasza miesięczna rata gwałtownie spadnie, albo wzrośnie. To oznacza, że naprawdę dokładnie musimy się przyjrzeć tym wszystkim zależnościom, tak abyśmy mieli pewność, że weźmiemy pożyczkę w takiej wysokości, aby później nie mieć żadnych problemów z jej spłaceniem. Dlatego warto poprzesuwać te suwaki na stronie firmy oferującej pożyczki, tak aby mieć pewność, że faktycznie wybierzemy opcję najlepszą dla nas.

Rata musi być spłacana

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że rata za taką pożyczkę musi być co miesiąc wpłacona, bo w przeciwnym razie możemy popaść w spore kłopoty. Dlatego czasami warto trochę wydłużyć czas spłaty, albo zmniejszyć wielkość pożyczki, jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że na pewno uzbieramy co miesiąc tyle pieniędzy, aby tą ratę wpłacić. Takie działanie jest lepsze, niż późniejsze zamartwianie się, skąd mamy wziąć pieniądze potrzebne na spłatę.

Dokładnie musimy tutaj wszystko analizować, tak aby mieć pewność, że będziemy w stanie wywiązać się z tego zobowiązania i że nie wpędzimy się w jeszcze większe kłopoty finansowe.