Skip to content

Zastanawiamy się czy możemy zaciągnąć pożyczkę pozabankową? Czy spełniały wszystkie kryteria, jakie są stawiane przed takimi pożyczkobiorcami? Z pewnością nie przekonamy się o tym, jeżeli wcześniej nie wejdziemy na stronę takiej firmy, która udziela pożyczek i nie zapoznamy się dokładnie z jej regulaminem. Im więcej tutaj się dowiedziemy, tym bardziej będziemy wiedzieli, czy taka propozycja jest dla nas czy nie.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, jest z pewnością to, czy są tutaj jakieś ograniczenia wiekowe. Warto wiedzieć, że niektóre firmy takich ograniczeń nie mają i dla nich jest ważne po prostu to, że przede wszystkim jesteśmy osobami pełnoletnimi. Jednak możemy się spotkać także z takimi wytycznymi, które jasno będą mówiły, że osoby między 21 a 70 lat mogą bez przeszkód zaciągać takie pożyczki, a te, które nie mieszczą się w tym wieku, nie będą miały takiej możliwości.

To takie zabezpieczenie

Firmy te, chcą się zabezpieczyć przed możliwością, że nie odzyskają pożyczonych pieniędzy. Może się okazać, że zbyt młode osoby, nie będą się poczuwały do zwrotu pożyczki, a znowu starsze ze względu na problemy z pamięcią, nie będą o niej pamiętały. Dlatego też ustalane są właśnie takie widełki wiekowe.

Trzeba to wszystko dokładnie sprawdzić, tak abyśmy mieli pewność, że wypełniamy wniosek do firmy pożyczkowej, w której nasz wiek spełnia narzucone kryteria, w przeciwnym razie wypełnianie takiego wniosku będzie tylko stratą czasu.