Skip to content

Kiedy Twoje dziecko idzie do szkoły poznaje nowych kolegów i zrzuca z siebie klosz pod którym wychowywało się do tej pory. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają się porównywać między sobą. Badania dowodzą, że czynnikiem wykluczającym wśród dzieci numer jeden jest bieda. Jeśli Twoje dziecko nie ma takich gadżetów jak większość klasy automatycznie jest odrzucane i uznawane za gorsze. Nikt nie chce się zadawać z tym „biednym”. Dlatego kiedy Twoje dziecko mówi Ci że chciałoby dostać telefon taki jaki ma Wojtek i Marysia musisz wiedzieć, że prędzej czy później i tak będziesz musiała kupić mu ten telefon jeśli chcesz by Twoje dziecko było akceptowane przez grupę.

Wybierz dobry aparat i weź pożyczkę pozabankową

Nie musisz kupować najnowszego modelu telefonu z najdroższej półki cenowej. O zakupie warto porozmawiać z innymi mamami i z operatorem sieci do której chcesz należeć, będziesz wiedzieć jaki model mają rówieśnicy dziecka i czy możliwe będzie kupno takiego telefonu za symboliczną złotówkę w pakiecie z nie za wysokim abonamentem. Jeśli jednak oferta abonamentu Cię nie przekona pozostaje pożyczka pozabankowa.

Szczęście dziecka i Twoje zmartwienia

Mimo zadowolenia na Twarzy dziecka przed Tobą będzie kilka rat do spłacenia. Przed podpisaniem umowy pożyczkowej warto na chłodno przekalkulować jaka wysokość rat nie będzie dla Ciebie problematyczna. Pożyczki pozabankowe charakteryzują się dużą dostępnością i minimum formalności, jednak jak każde zobowiązanie finansowe należy je terminowo spłacać by uniknąć przykrych konsekwencji.